телефон  (03651) 21010
e-mail  
ПОШУК НА САЙТІ
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
2680 26.08.2016

 UstyaЗагальні відомості

 • Орган місцевого самоврядування в Корецькому районі Рівненської області.
 • Адміністративний центр — село Устя.
 • Сільська рада утворена в 1946 році.
 • Територія ради: 51,631 км²
 • Населення ради: 1196 осіб (станом на 2001 рік)
 • Сільській раді підпорядковані населені пункти:
  • с. Устя
  • с. Дерманка
  • с. Франкопіль
 
 
 
 
Сільська рада
 
АДРЕСА:  34710, Рівненська обл., Корецький р-н, с. Устя, вул. Шевченка, 47
 
ТЕЛЕФОН: +380 3651 2-52-44
 
E - MAIL: 
 
 
 
 
 
Керівництво сільської ради
------------------------------------------------------------------------------
 ustya1
 МАРКЕВИЧ АНДРІЙ АНДРІЙОВИЧ
 
 посада:  Сільський голова

 дата народження: 14.12.1974

 освіта: Середня спеціальна

 дата обрання: 25.10.2015 

 суб’єкт висування: Корецька РО ВО "Батьківщина"

 партійність: позапартійний

 
  
 
ustya2
 

  ГОДУН ВАСИЛИНА ПЕТРІВНА

 посада:  Секретар сільської ради

 дата народження: 07.01.1985

 освіта: Вища

 дата обрання: 19.11.2015 

 партійність: позапартійна

 
 
 
 
Історична довідка
------------------------------------------------------------------------------

Село Устя є центром Устянської сільської ради Корецького району, Рівненської області, якій підпорядковані села Дерманка та Франкопіль. Населений пункт відділений від районного центру м. Корець на 25 км та обласного центру – м. Рівне на 95 км. До найближчої залізничної станції – м. Новоград-Волинський – 47 км, автомагістралі Київ-Чоп – 30 км.

Походження назви села пов’язують з тим, що воно розташоване в гирлі (усті) річки Корчик, яка впадає в річку Случ. Назва села не змінювалась від його заснування.

Перша згадка про село є в 1564 році, а писемна згадка – в акті від 6 травня 1684 року, який містить скаргу від імені дворянина Станіслава Дубецького, слуги Київського підкомор’я Маркіяна Чапліца та Брестського підкомор’я Євстафія Тишкевича про те, що він розвів вольність селян. В цій скарзі розповідається, що селяни напали на Дубецького, побили його, вбили одного його слугу. При цьому сказано, що один із селян був із села Устя.

Місцевість, де розташоване село, заселялась людьми з давніх часів. Про це свідчать крем’яні знаряддя праці знайдені на території села.

В 1930-х роках поблизу села велися розкопки польськими археологами. В результаті розкопок було виявлено поселення та курган - могильник часів Київської Русі. Очевидно, що в VI-VIIст. територія села, як і вся Рівненщина, була заселена слов’янськими племенами. Розкопки проводились недостатньо і багато стародавніх курганів залишились не розкопаними. До цих пір збереглись поховальні кургани біля річки Корчик, в Шопах.

Відомо, що річка Случ, яка протікає через село, була природним східним кордоном Волині. Це дає підставу твердити, що територія села входила до Волинського князівства.

В XIXст. село Устя належало поміщикам Зеленським і передавалось з покоління в покоління. В їх користуванні на хуторі Суконя була суконна фабрика, яка діяла з 1816 по 1845 роки. Тут працювало 30 робітників. Зеленським належало150 десятин орної землі, 200 десятин лісу та 40 десятин лугів. В маєтку пана постійно працювало 6 наймитів.

На початку ХХ століття жителі села Устя не стояли осторонь політичних подій. Так, місцевий житель Турченя Іван Львович брав безпосередню участь у штурмі Зимового палацу як матрос Балтійського флоті загинув під час громадянської війни.

Радянську владу в селі проголошено в січні 1918 року. Була створена сільська рада, яку очолив Годун Кузьма. Та вже у 1920 році польські війська захопили Кореччину. Село Устя ввійшло до складу Рівненського повіту Волинського Воєводства.

В 1940 році в селі було створено колгосп ім. Леніна. Ініціаторами його створення були Логвинчук Лукаш (став головою), Шилан Вакула, Шевчук Марко.

прапор районної ради корецького району © 2016 - 2021 Корецька районна рада
Використання матеріалів тільки з посиланням на джерело