телефон  (03651) 21010
e-mail  
ПОШУК НА САЙТІ
ГОЛОВНЕ МЕНЮ
452 27.11.2019

На виконання підпункту 2 пункту 1 Указу Президента  України від 22.07.2019 №542/2019 «Про заходи щодо протидії рейдерству» та для забезпечення належного захисту державою суб’єктів права власності і господарювання, а такождля систематизації інформації про земельні ділянки, право власності (користування) на  які посвідчене відповідними державними актами і договорами оренди, відомості про які не внесені до Державного земельного кадастру,має бути здійснене відповідне оформлення права власності на землю.

Частиною процедури оформлення право власності на землю є присвоєння кадастрового номера земельній ділянці. Без нього на сьогодні власник земельної ділянки не зможе здійснювати правочини: продавати, дарувати, здавати в оренду, брати кредит під її заставу тощо.Тож, вирішити своє питання власникам «старих» державних актів не вдасться доти, доки цей документ правоволодіння на землю не буде приведений у відповідність до сучасних норм і вимог законодавства у сфері регулювання земельних відносин.

Якщо власник земельної ділянки має державний акт виданий з 2003-го року (зеленого кольору) чи з 2009-го року (синього кольору), то може побачити на ньому зазначений кадастровий номер, а також перевірити наявність інформації на публічній кадастровій карті. Особливо актуальною перевірка є для власників державних актів зеленого кольору, адже у ті роки з ряду причин до бази ДЗК могла бути внесена не вся інформація.

Ті ж, хто отримав державний акт з 1993-го по 2003 рік (червоного кольору) має подбати про присвоєння кадастрового номера земельній ділянці. Адже ці акти не внесені в автоматизовану систему ведення Державного земельного кадастру, запроваджену у 2002-му році. Земельним ділянкам не присвоювались кадастрові номера.

Отже, такі ділянки можна використовувати відповідно до їх цільового призначення, але здійснювати цивільно-правові угоди неможливо, поки не буде присвоєний кадастровий номер.

Таким чином, для внесення даних про зазначені земельні ділянки до Державного земельного кадастру (проведення державної реєстрації земельної ділянки) їх власникам необхідно звернутися до землевпорядної організації та замовити розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) на кожну земельну ділянку.

При виникненні питань та для детальнішого роз’яснення звертатися до Відділу у Корецькому районі Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області.

Начальник Відділу у Корецькому районі
Головного управління Держгеокадастру у
Рівненській області                                                                                 П.Соловей
прапор районної ради корецького району © 2016 - 2021 Корецька районна рада
Використання матеріалів тільки з посиланням на джерело